LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin

25 Nisan 2009

NEDEN ALYANSIN YÜZÜK PARMAĞINA TAKILI..Annem internette dolaşırken çok hoş bir yazıya rastlamış ve seninle paylakşmak istedi.

Evlenirken anne ve babamın taktığı alyanslar neden baş parmak , küçük parmak yada işaret parmağına değil de yüzük parmağına takılıyormuş biliyormusun :) biz de bilmiyorduk öğrendik.

Başparmaklarımız, anne-babamızı, İşaret parmaklarımız, kardeşlerimizi ( benim kardeşim yok kuzenlerimi temsil edebilir değil mi :) , orta parmak, annemi yada babamı , Dördüncü parmak (yani yüzük parmağı), evlendiğin kişiyi Ve serçe parmak çocuğunu temsil edermiş.
Çinliler böyle söylüyormuş yani.

Şimdi seninle bir deney yapalım , avuçlarını birbirine bakacak şekilde açarmısın ,sonra orta parmaklarını benim gibi bükmelisin ve sırt sırta birleştirmelisin.
Dört parmağını da benim yaptığım gibi uç uca dokundur bakalım :)

Şimdi, anne babamızı temsil eden başparmaklarınızı ayır .. ayrıldı değil mi..Çünkü anne ve babamız bizimle bir ömür boyu yaşamayacak.

Baş parmaklarını önceki gibi birleştir, kardeşlerinizi temsil eden işaret parmaklarını ayır.. Onlar da ayrıldı..

İşaret parmaklarını birleştir, çocukları temsil eden serçe parmaklarını ayır şimdi.
Onlar da ayrılıcak, çünkü çocuklar evlenir ve bir gün kendi hayatlarını kurar.

Serçe parmaklarını birleştir, eşleri temsil eden yüzük parmaklarını ayırmaya çalış..
Bir daha dene :)) ıhhhhhh olmadı değil mi :) şaşırdın mı ?
Alyansları neden yüzük parmaklarına taktığınızı anladın mı ? Anne ve babalar hayatları boyunca hep bir arada kalsınlar,çocukları ile birlikte mutlu huzurlu yaşasınlar diye yüzük parmaklarına takılırmış alyanslar ..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

okuYORUM :)