LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin

6 Kasım 2009

Mimlendim.. :)

Beni mimleyen sevgili ilalveperisine çok teşekkür ederim :)

1. Yavrumun kokusu:

İlk doğduğu gün yanıma getirdiklerin de " allahım bu ne güzel bebek "diyerek içime çektiğim büyülü bir kokuydu..Öyle bir koku ki insanın kokladıkça koklayası geliyor , kokusunu bir an duymasam bir şeylerim eksik kalıyor. Onlarca çocuğun içine gözlerim kapalı olarak salsalar beni.. o koku ile bulurum ben kızımı..

2.Fırından yeni çıkmış ekmek kokusu :

Pazar sabahları... Babam yurt dışında o yıllar .. 5 kardeş..hepımızın yaşları birbirine yakın.. ortam kötü 70'li yıllar.. un var , yağ var evde.. annem sabahın altısın da kalkmış , yoğurmuş ekmeğini , atmış fırına.. Odamıza dolan ekmek kokusu ile birer birer kalkıyoruz yataklarımızdan.. yer soframız kurulmuş..allah ne verdıyse yer almış sofrada.. köyden gelen tereyağ sürülmüş beş dilim ekmeğin üzerine..

Şimdi.. çeşit çeşit ekmek var masamız da.. ama o koku..o tat.. yok...

3.Yasemin çiçeği kokusu:


Bilmiyorum.. Papatyadan başka çiçeğin kokusunu.. anılarıma..almadım..bu yaşıma kadar..

4.Paketi yeni açılmış filtre kahve kokusu:


Beyoğlu İstiklal caddesin de eşimle elele yürürken..burnuma çalınan..koku..

5.Annemin kokusu :


Kaybettikten sonra biliyorum ki kıymetini çok daha iyi anlayacağım bir koku..Yıllarca..tek basına beş çocuğa bakmak,buyutmek ve egıtmekle ömrünü geçirmiş annem , hiç bir zaman beş çocuğuna eşit derece de veremedi o kokusunu..
Buruğum ben biraz bu konuda.. ilk defa belki de bu mim sayesin de.. yüreğim de ki kırgınlığı döküyorum satırlara..

Almaya çalıştığım ama alamadığım bu kokuyu..kızım hiç özlemesin..kızıma sorulduğun da.. bilmiyorum demesin diyedir.. her akşam.. koynuma alışım.. hikayesini koynumda..anlatışım..

Annem sen çok güzel kokuyorsun diyor..nasıl kızım diyorum...şeker gibi....

6 yorum:

 1. Ay son şık çok duygu kattı yüreğime...

  YanıtlaSil
 2. anne kokusu:(( fırından çıkan ekmek beni çileden çıkartır içine teryag ımmm ay ne güzel yenir dimi:))

  YanıtlaSil
 3. bu arada 14 gün mü 114gün mü var doğum gününe..hediye alalım küçük kurbaya yaaa

  YanıtlaSil
 4. insan yeni bolgcu olunca mim in de tam kavramını anlayamıyor...ben emine arkadaşımın mimine böyel yanıt vermemiştim:)

  yüreğine sağlık...

  YanıtlaSil
 5. Yüreğindekileri bizimle paylaştığın için teşekkür ederim Şenay... Okudukça bazı yerlerde ortak duygular yaşadığımızı hissettim.

  YanıtlaSil
 6. Sevgili Elif , sevgili Funda ,Sevgili İlal , Sevgili Neziheciğim... degerli vaktınızı ayırıp okudugunuz ıcın her bırınıze ayrı ayrı tesekkur ederım.

  Fundacım.. kızımın dogum gunune 114 gun var.. en buyuk hedıyesı.. hedıyemız...sızın bıze olan.. sevgınız ve ılgınız.. bundan daha guzel hedıye yok bıze.. :)

  YanıtlaSil

okuYORUM :)